ŽIBINTŲ POLIRAVIMAS

Šiuo atveju, informacija turėtu būti aktuali vairuotojams, kurių automobiliuose sumontuoti žibintai palstikiniais stiklais – tokių, kaip greičiausiai žinote, yra dauguma. Plastikinio žibinto paviršius greičiau išsidaužo nuo akmenukų nei kad stiklinio, bet plastikas turi gerokai daugiau privalumų nei kad stiklas – plastikas kur kas atsparesnis smūgiams – geriau duobutė paviršiuje nei išdužęs žibintas.
Pats plastiko paviršius yra veikiamas keliais būdais – išsidaužo nuo akmenukų, temperatūrų kaitros, agresyvių rūgštinių plovilklių. Pradėjęs sluoksniuotis, plastikas ima geltonuoti ir mažina šviesos praeinamumą,

021         022

išsikraipo šviesos korekcija, ko pasekoje techninių apžiūrų centre atsiranda problemų, taip pat tamsiu paros metu yra prastas kelio apšvietimas, ar netgi atsiranda nepageidaujami šviesos srauto lūžiai, ko pasekoje akinami kiti vairuotojai. Poliruojant žibintą yra išlyginamas jo paviršius ir atstatomas šviesos srautas, atliekama spindulio korekcija.
Tenka girdėti tokiu nusiskundimų, jog žibintai jau buvo poliruoti, bet po mėnesio ar kelių jie vėl pasidarė matiniai. Pastebėsiu tik viena – jie buvo neteisingai ir netinkamai poliruojami.
Tinkamai nupoliruotas žibintas nekeičia savo savybių tol, kol neišsidaužo nuo akmenukų ir nėra subraižomas smilčių bei pan. kietųjų dalelių.
Esant pageidavimui, plastikinius žibintus taip pat galime padengti apsaugine NANO DALELIŲ DANGA, prailginančia eksploatavimo trukmę.